Get Adobe Flash player

Trądzik różowaty

     Trądzik różowaty (łac. rosacea) zaczyna się od pękania naczynek. Z czasem skóra staje się sucha, piekąca i coraz mocniej się czerwieni, pojawiają się grudki i krostki.

W jaki sposób dbać o skórę?

     Najbardziej niebezpieczna jest różnica temperatur. Wracając z mrozu do domu, odczekajmy kwadrans zanim sięgniemy po ciepłą herbatę. Szybka zmiana temperatur rozszerza i osłabia naczynia krwionośne. Trądzik różowaty nie lubi zimna i wiatru, ale także sauny, solarium i przede wszystkim słońca, które niszczy kruche naczynia. Opalenizna nie tylko nie przykrywa rozszerzonych naczynek, ale dramatycznie pogarsza stan cery. Skórę trzeba chronić przez cały rok kremami z filtrami fizycznymi - dwutlenkiem tytanu i tlenkiem cynku. Także ze względu na światło jarzeniowe. Po kilku latach pracy dochodzi do uszkodzenia naczyń promieniami UVA. A do tego jeszcze klimatyzacja, która wysusza skórę, sprzyja uczuleniom na kremy. Niebagatelną rolę odgrywa dieta, choć jednej skórze może szkodzić czerwone wino, innej ostre przyprawy.

Kto najczęściej choruje na trądzik różowaty?

Kobiety - głównie między 40. a 60. rokiem życia, choć ostatnio zaczynają chorować nawet te przed trzydziestką. Zaawansowana postać trądziku różowatego - zwłóknienia gruczołów łojowych i szpecący kalafiorowaty przerost nosa - dotyczy wyłącznie mężczyzn. Jest też postać oczna - objawia się łzawieniem, suchością oka, pieczeniem, a jej efektem jest np. zapalenie spojówek. U znacznej grupy osób choroby oczu poprzedzają objawy skórne, więc często trądzik różowaty jest nierozpoznany przez wiele lat. Na szczęście przez ostatnie lata dużo się zmieniło. Kiedyś uważano, że trądzik różowaty to choroba nie do wyleczenia. Dziś wiemy, że można jej skutecznie zapobiegać.

 

 

Zabiegi polecane:

 

RED STOP ROSACEA – cera nadmiernie wrażliwa

 

 

Efekty zabiegu:

 

Terapia przeciw zaczerwienieniom dla skóry z trądzikiem różowatym i nadwrażliwej ukierunkowana jest na niwelację :

  • Objawów zarówno wczesnej fazy trądzika objawiającego się zmianami zapalnymi w postaci grudek i krostek  oraz okresowego rumienia napadowego, jak i późniejszej fazy, w której zmiany zapalne i rumień utrwalają się, a dodatkowo pojawia się m.in. pieczenie, suchość i obrzęk skóry.
  • Przyczyn w kierunku intensywnego działania przeciwzapalnego i przeciwbakteryjnego oraz uspokojenia i złagodzenia.