Get Adobe Flash player

Cera naczyniowa

Cera naczyniowa

 

  Cera naczynkowa charakteryzuje się widoczną obecnością małych rozszerzonych naczynek krwionośnych w okolicach nosa, na policzkach i brodzie. Są one widoczne pod skórą, tworząc zauważalne czerwone linie, zaczerwienienie, czy "rumieńce".

 

   W początkowych stadiach zaczerwienienie może pojawiać się i znikać, jednakże później pojawia się niestety na stałe. Problem ten występuje z powodu niskiej elastyczności ścianek naczynek krwionośnych. Pękanie naczynek może być nasilane przez nadmierne korzystanie ze zbyt gorącej i lodowatej wody, spożywanie niektórych pokarmów, alkoholu, palenie papierosów i nadmierną ekspozycję na słońce. Oprócz zaczerwienienia cera naczynkowa jest często bardzo cienka, delikatna, sucha i wrażliwa. Z naszego serwisu dowiesz się jak prawidłowo dbać o cerę naczynkową, podpowiadamy jak dobrać najlepsze kosmetyki i optymalną dietę.

 

    Istnieją cztery główne czynniki wpływające na osłabienie elastyczności naczynek krwionośnych i prowadzące do ich pękania.

 1. Typ cery

Duże znaczenie ma grubość skóry i stopień jej nawilżenia. Teoretycznie im grubsza i bardziej tłusta skóra tym mniejsze prawdopodobieństwo, że naczynka będą pękać. Skóra cienka i sucha jest o wiele bardziej narażona na problemy naczyniowe.


2. Problemy z naczynkami w rodzinie

Rola genetyki w kwestii pękania naczynek jest niepodważalna. Niektórzy ludzie po prostu rodzą się z bardziej kruchymi naczynkami, a ich elastyczność szybciej się pogarsza


3. Zimno i gorąco

Dwie najgorsze rzeczy jakie możesz robić dla swojej cery to narażanie jej na długotrwałą ekspozycję na słońce i działanie skrajnych temperatur. Trudne warunki klimatyczne i pogodowe, szczególnie wiatr i zimno, przyczyniają się do pękania naczynek. Szczególnie szkodliwe są nagłe zmiany temperatury, sauna, długie gorące prysznice i bardzo gorącej woda używana do mycia twarzy


4. Styl życia

Jeśli chodzi cerę naczynkową, czasami Twój styl życia i nawyki mogą być jej najgorszym wrogiem. W przypadku jasnej, delikatnej skóry z tendencją do pękania naczynek, gorące, pikantne jedzenie, a także spożywanie alkoholu i palenie będzie pogarszać stan cery.

 

 

Zabiegi polecane:

 

RED STOP COUPEROSE  – cera naczyniowa

 

 

Efekty zabiegu:
Zabieg opiera się na synergistycznym dwukierunkowym działaniu innowacyjnych składników aktywnych, których celem i efektem jest:

  • redukcja podrażnień, zaczerwienienia i ognisk zmian naczyniowych, wzmocnienie, uszczelnienie i obkurczenie naczynek oraz poprawa ich elastyczności
  • regeneracja, wzmocnienie i odbudowa funkcji bariery naskórkowej, poprawa kondycji skóry i odporności na stres poprzez renowacje izomerycznych telomerów DNA, wzmocnienie systemu immunologicznego skóry i pobudzenie procesu autoregeneracji.