Get Adobe Flash player

Zabiegi Skóra Problematyczna

    Skóra problematyczna

        Skóra problematyczna, mieszana  przeważnie jest cechą wrodzoną i niekiedy dziedziczną. Charakteryzuje się nadmiernym przetłuszczaniem się w ciągu dnia, co daje dyskomfort związany ze świeceniem się skóry, poszerzeniem się porów oraz nietrwałością makijażu.

 


         Skóra problematyczna, trądzikowa charakteryzuje się nadczynnością gruczołów łojowych w rezultacie nadmierną ilością wydzielania sebum, tworzenia się dużej ilości zaskórników, w niektórych przypadkach pojawiają się grudki i stany zapalne. Na ogół słabszy wpływ na skórę problematyczną mają czynniki zewnętrzne, dużo silniejszy zaś wewnętrzne, takie jak stres, zaburzenia hormonalne, napięcia nerwowe i zaburzenia układu trawiennego.

 

          Stosunkowo późno rozpoczyna się u niej okres starzenia. Wadą natomiast są dosyć częste powikłania trądzikowe i skłonności do tworzenia się blizn oraz nieestetyczny wygląd. Przyczyną nadmiernej produkcji łoju są zaburzenia równowagi hormonalnej (w szczególności w okresie dojrzewania), nerwowej, niehigieniczny tryb życia oraz zanieczyszczone środowisko.

Pielęgnacja skóry problematycznej nie należy do łatwej

            Z jednej strony trzeba skupić się, aby zapobiegać przetłuszczaniu, a z drugiej strony- pamiętać o regularnym intensywnym nawilżaniu.
Próby regulowania pracy gruczołów łojowych nieodpowiednimi preparatami mogą spowodować nadmierne przesuszenie naskórka. Konsekwencją takich działań może być odwodnienie skóry oraz  nasilone wydzielanie sebum i zaostrzenie trądziku. Należy pamiętać, że skóra tłusta i trądzikowa jest często bardziej wrażliwa i skłonna do podrażnień.

 


                 Codzienny zabieg oczyszczania jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji skóry problematycznej. Ma na celu usunięcie warstwy kurzu, obumarłych komórek naskórka i resztek kosmetyków zmieszanych z łojem i potem. Dzięki temu wszystkie składniki aktywne preparatów będą łatwiej wnikały w naszą skórę. Minimum raz w tygodniu należy stosować dogłębny zabieg oczyszczania (peelingi i maski oczyszczające powodujące zmniejszenie grubości warstwy rogowej), który jest punktem wyjścia do odpowiedniej pielęgnacji skóry problematycznej.

 


                  Niedopuszczalne jest natomiast wyciskanie zaskórników samemu, można doprowadzić do zainfekowania skóry, pogorszy to jej wygląd, jak również może doprowadzić do powstania nieodwracalnych zmian i blizn, które na długie lata mogą oszpecić wygląd twarzy.