Get Adobe Flash player

OCZY

Oczy

 

   O skórę wokół oczu trzeba dbać i pielęgnować w szczególny sposób, gdyż jest ona dużo cieńsza niż na pozostałej części twarzy, delikatniejsza, bardziej wrażliwa. Podatna jest na zmarszczki mimiczne tzw. kurze łapki jak również na obrzęki i zasinienia.

 

 

 

    Dbać o skórę wokół oczu należy już w wieku ok. 20-tki kiedy to zaczynamy stosować kosmetyki kolorowe do makijażu, opalać się. Na pewno po 25 roku życia warto już stosować kremy pod oczy. Na początek delikatne, nawilżające. Potem ok. 30 roku życia przechodzimy na preparaty mocniejsze - napinające, regenerujące. Muszą być one również dostosowane do problemu, z którym chcemy walczyć np. niwelujące opuchnięcia i obrzęki powiek, zasinienia, przeciwzmarszczkowe, ale i do kondycji skóry.

     Pod oczy stosujemy preparaty specjalnie do tego przeznaczone, a nie kremy te same, co na całą twarz gdyż mogą powodować one podrażnienia i reakcje alergiczne (łzawienie, zaczerwienienie, opuchnięcie). Kremy pod oczy zawierają delikatniejsze hypoalergiczne składniki, są lżejszej konsystencji, lepiej się wchłaniają.

     Dla polepszenia kondycji skóry wokół oczu warto korzystać z profesjonalnej pielęgnacji w gabinecie kosmetycznym np. zabiegi z płatami kolagenowymi, alginaty, kompresy ziołowe lub inne polecone przez kosmetyczkę i dobrane indywidualnie do każdej osoby. Z bardziej inwazyjnych metod dbania o skórę proponuje się zabiegi jontoforezy magnezowej wpływające na zasinienia i obrzęki oraz masaże limfatyczne.

 

 

 

     Skóra wokół oczu i ust, będąca najdelikatniejszą częścią twarzy, jest często naprężana i rozciągana.
W szczególności, mimika twarzy powoduje ciągłe mechaniczne napinanie skóry i w rezultacie formowanie się zmarszczek mimicznych.
    Co więcej, te obszary twarzy borykają się z problemem braku odpowiedniego nawilżenia, szorstkością, suchością i wrażliwością. Często spotykanymi dolegliwościami skóry wokół oczu są opuchnięcia powiek i obwódki pod oczami.
To obszar, który najbardziej odzwierciedla upływający czas.

 

     Okolice oczu trzeba odpowiednio pielęgnować już od 25 roku życia, kiedy zaczyna zmniejszać się produkcja kolagenu.

 

    Aby uzyskać widoczny efekt liftingu i wyraźne ujędrnienie okolic oczu, potrzebne są efektywne, przyjemne i przede wszystkim delikatne zabiegi pozwalające na:

  • zmniejszenie obrzęków, opuchnięć i worków pod oczami,
  • odprowadzenie nadmiaru wody i toksyn z tkanek,
  • pobudzenie mikrocyrkulacji krwi i limfy w skórze,
  • przeciwdziałanie oznakom zmęczenia i stresu,
  • głębokie nawilżenie,
  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry,
  • ochronę przed przedwczesnym starzeniem,
  • wygładzenie oraz redukcję zmarszczek i zagłębi

Zabiegi polecane

 

NA PIĘKNE OCZY
ZABIEG NAWILŻAJĄCO-ODŻYWCZY

 

 

 

    Dwie wersje minizabiegów na oczy towarzyszących różnym zabiegom pielęgnacyjnym. Mają one za zadanie usunąć objawy zmęczenia, przepracowania, braku snu, złagodzić zaczerwienienia, podrażnienie skóry i uczucie suchości powiek.

 

 

 

Wersja A – relaksująco-nawilżająca

 

 

 

Minizabieg z użyciem Kapsułki wygładzającej bogatej w cenne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (kwas gamma-linolenowy), lecytynę i witaminę E poprawiające barierę hydrolipidową i nawilżenie skóry, maski.

 

 

 

Cena: 50 zł

 

Czas trwania zabiegu : 30 minut

 

 

 

Wersja B – odżywczo-wygładzająca

 

 

 

wersja minizabiegu wykorzystująca niezwykłe właściwości Wody różanej uzyskiwanej z płatków świeżych pąków najdroższej róży świata – Rosa centyfolia. Kwintesencją zabiegu jest wykorzystanie kolagenowych płatów pod oczy MIRACLE EYE

 

Dzięki wyjątkowej przestrzennej budowie i aksamitnej strukturze kolagenowej macierzy, każdy płat jest biologicznym magazynem wilgoci i składników naturalnych o unikalnej aktywności. Celem zabiegu jest uelastycznienie skóry wokół oczu. Spowolnienie postępujących procesów związanych ze starzeniem, stymulacja procesów odnowy.

 

 

 

Cena: 70 zł

 

Czas trwania zabiegu: 40 minut